Jeneratör Kabini, çalışma sırasında titreşimi azaltacak, metal ve ses veya diğer seslerin oluşumunu engellemek için, en az  1,5 mm ( bir onda beş) mm kalınlıkta ve özelliklerde galveniz paslanmaz sac kullanılmaktadır. Kabin ve tüm metal konsiksiyonları, dış ortamdan etkilenmemesi ve paslanmaya karşı koruma sağlamak için fosfatlanmaktadır. Pas engelleyici bir kat astar uygulamasından sonra elektrostatik boyalar ile boyanmaktadır.

Kabin, bakım ve onarım sırasında elektrojen grup elemanlarına ( Motor, Alternatör, Radyatör, Pano, Yakıt tankı, egzos gibi ) parçalarına müdehale imkanı verecek şekilde kilitli servis kapakları/kapılarına sahiptir. Servis kapaklarında kullanılan menteşeler ve kilitler sürekli kullanıma uygun malzemeler kullanılarak  dayanıklı ve kaliteli, jeneratör kabininin emniyeti ve güvenliği üst düzeyde tasarlanmıştır.

Jeneratör kabini, her türlü hava şartlarında kullanıma uygun yapıda ve kabin tavanı en az iki parçadan oluşmaktadır. Jeneratör seti taşınması gerektiğinde elektrojen gurubu ve tüm ekipmanların sökülmeden başka yere aktarılmasına uygun şekilde yekpare olacak şekilde ve vinç yardımı ile kabin tavanından veya şase bayrak kuvvet noktalarından kaldırılabilir şekilde tasarlanmıştır.